1. Bóg nieustannie wychodzi naprzeciw człowiekowi. Przypomina o tym liturgia słowa dzisiejszej niedzieli. Pan powołuje celnika Mateusza – człowieka odrzuconego i pogardzanego. Jezus go dostrzega i zaprasza do bliskości i przemiany. To zaproszenie kieruje także do każdego z nas. Bóg nie czeka, aż staniemy się doskonali – przychodzi do nas tak jak do Mateusza i mówi: „Pójdź za Mną”. Nie powołuje sprawiedliwych, ale grzeszników. Niech Eucharystia otworzy nasze serca na Boże miłosierdzie, aby stały się zdolne przyjąć przebaczenie i nieść je innym. Uznajmy przed Bogiem nasze grzechy, abyśmy mogli z czystym sercem uczestniczyć w świętych tajemnicach.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominali w poniedziałek św. Jadwigę Królową, w czwartek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – post nie obowiązuje.

3. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Poświęcenie wianków i ziół w środę w Ciosańcu, w czwartek w Borucinie i w piątek w Pniewie.

4. Po mszy naszą ofiarą do puszki wesprzemy nasze Seminarium. W niedzielę 14 czerwca zbiórką do puszki wesprzemy Świątynię Opatrzności Bożej.

5. Powoli zbliżamy się do zakończenia Roku Szkolnego. Skorzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania, aby podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

6. Na adorację najświętszego sakramentu zapraszam w tym tygodniu w czwartek do Borucina. od godz. 17.00.