1. Liturgia słowa przypomina nam, że wiara w Chrystusa nie gwarantuje nam wygody i doczesnego bezpieczeństwa. Pan Jezus wzywa swoich uczniów, żeby nie bali się świadczyć o Nim wobec ludzi, ale ufali Ojcu, który zna każdego z nas i troszczy się o nasze życie. Jesteśmy w Jego ręku i jeśli Mu ufamy, nie może nas spotkać nic, co byłoby ze szkodą dla nas. Prośmy, abyśmy umieli z odwagą wyznawać wiarę, przyjmować codzienne trudności z ufnością i trwać przy Chrystusie nawet wtedy, gdy wymaga to wysiłku.

2. W środę będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela odpust parafialny. Główna msza św. odpustowe zostanie odprawiana o godz. 18.00 w Pniewie. Serdecznie wszystkich zapraszam. Dzieci do sypania kwiatków. OSP. Mszę św. odprawi i wygłosi homilię ks. Sebastian Kowal proboszcz parafii Lędyczek.

3. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary do puszki na rzecz naszego Seminarium Duchownego w wysokości 627 zł oraz na Świątynię Opatrzności Bożej w wysokości 341 zł.

4. Powoli zbliżamy się do zakończenia Roku Szkolnego. Skorzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania, aby podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego w piątek o godz. 9.45.

5. Osoby chętne na wyjazd do Skrzatusza na święcenia biskupie w dniu 3 lipca proszę o zgłoszenie w tym tygodniu.

6. GOŚĆ